صفحه اصلی درباره ما::ارتباط با ما
.
 
Skip Navigation Links
.
امکان عضويت براي تمام مخاطبان به عنوان خبرنگار افتخاري در سايت باشگاه خبرنگاران افتخاري آريا فراهم شد. خوانندگان محترم خبرگزاري آريا مي توانند با عضويت در باشگاه خبرنگاران افتخاري خبرگزاري آريا، اخبار خود را براي ما ارسال نمايند تا پس از بررسي و تاييد به نام ارسال کننده در سايت باشگاه منتشر شود.
متن مقاله

نتايج جالب تحقيقات علمي دربار معيارهاي خانم ها براي ازدواج
نویسنده: پايگاه اطلاع رساني تاجريان
مترجم:
ارسال کننده: زينب ميرآخوري
9 آبان 1395
محققان مي گويند نه شنيدن از يک زن، هميشگي نيست. از نظر آنها کافي است کمي شانس با مرد خواستگار همراه باشد و زن روياهايش، تا 10 سال ديگر ازدواج نکند. چرا که به گفته پژوهشگران، نظر زن ها در مورد ازدواج هر ده سال يک بار زير و رو مي شود و ممکن است زني که در دهه سوم زندگي اش به يک خواستگار نه گفته، ده سال بعد پشيمان شود و تصميم بگيرد با همان مرد ازواج کند. اگر يکي از مردهاي فاميل تان شکست خورده از خواستگاري برگشته، خواندن اين مطلب را به او پيشنهاد کنيد.
به نقل از ديلي ميل؛ مردها در دنياي زنان به 5 دسته تقسيم مي شوند و خانم ها هر 10 سال يک بار، آرزوي ازدواج با يک گروه از اين افراد را در سرشان مي پرورانند. اگر هنوز هم نمي توانيد چنين ادعايي را باور کنيد، اين مطلب را تا انتها بخوانيد :

دسته اول: 18 تا 24 سالگي: مرد بايد خوش تيپ باشد
خانم ها در اين سنين احساساتي ترند و بيشتر به دنبال يک همدم و همفکر مي گردند اما هرگز از اصل خوش تيپ بودن کوتاه نمي آيند. از نظر زني که 18 تا 24 سال دارد، همسر ايده آل بايد:
- موسيقي را که او مي پسند دوست داشته باشد.
- عاشق کتاب ها و فيلم هايي باشد که او دوست دارد.
- ظاهري امروزي داشته باشد و يک سر و گردن از آنها شيک تر باشد.
اولين دليلي که يک زن 18 تا 24 ساله را به بله گفتن ترغيب مي کند، تصور مثبت ديگران نسبت به خواستگارش است. براي دخترها در اين گروه سني، قضاوت دوستان از هر چيزي مهمتر است. آنها دوست دارند وقتي با مردي ازدواج مي کنند، حيرت و حتي حسادت را در چشم دوستانشان ببينند و به آنها فخر بفروشند. بررسي ها ثابت کرده است که 47 درصد زنان 18 تا 24 ساله، دوست دارند با کساني ازدواج کنند که دوستانشان آنها را تاييد مي کنند.

دسته دوم: 25 تا 34 سالگي: مرد بايد همه فن حريف باشد
خانم ها در اين سنين به موقعيت اجتماعي شان اهميت مي دهند و در آرزوي ازدواج با مردهاي موفق و تاثيرگذار هستند. از نظر زني که 25 تا 34 سال دارد، همسر ايده آل بايد:
- ظاهري جذاب و اندامي متناسب داشته باشد.
- جاه طلب و بلندپرواز باشد.
- در محيط کاريش مهره اي تاثيرگذار باشد.
زنان در اين سنين به کارشان به عنوان يکي از مهمترين دارايي هاي زندگيشان نگاه مي کنند. به همين دليل دوست دارند با مردهايي ازدواج کنند که به پيشرفت شغلي شان کمک مي کنند. گرچه زنان 25 تا 34 ساله هم دوست دارند با مردي ازدواج کنند که به خاطر ظاهر خوبش حرفي براي گفتن دارد اما در کنار مهم دانستن تيپ و قيافه، به جايگاه اجتماعي هم اهميت زيادي مي دهند.

دسته سوم: 35 تا 44 سالگي: مرد بايد خوش اخلاق باشد
محققان مي گويند خانم ها در اين سنين به خلق و خو اهميت زيادي مي دهند و کمتر از يک درصد خانم ها در اين سنين حاضرند با مردهاي بد اخلاق ازدواج کنند. از نظر زني که 35 تا 44 سال دارد، همسر ايده آل بايد:
- رفتار و ويژگي هاي شخصيتي شايسته اي داشته باشد.
- از او بزرگتر باشد.
- کوله باري از تجربه داشته باشد.
هفتادودودرصد خانم ها در اين دوره سني دوست دارند با مردي که حداقل 5 سال از آنها بزرگتر است ازدواج کنند. مردهايي که در شغل شان به جايگاه مناسبي رسيده اند، تعادل رواني دارند، موفق هستند و تجربه هاي زيادي دارند، جذابترين مردها از نظر اين گروه از زنان به شمار مي آيند.

دسته چهارم: 45 تا 54 سالگي: مرد بايد جوان باشد
خانم ها در اين سنين به منطق و خرد خود مي بالند و دوست دارند شريکي براي سال هاي ميانسالي شان پيدا کنند. به همين دليل از اينکه در جستجوي همسر باشند هراسي ندارند. از نظر زني که 45 تا 54 سال دارد، همسر ايده آل بايد:
- درآمد بالا و وضعيت اقتصادي ايده آلي داشته باشد.
- به او احساس امنيت بدهد.
- کوچکتر از او باشد.
امنيت براي اين خانم ها در اين دوره مهمترين اصل است. نودوپنج درصد آنها مي گويند به دنبال همسري مي گردند که اين احساس را در آنها ايجاد کند. مردي که از نظر مالي قوي باشد، مي تواند تا اندازه اي به همسرش احساس امنيت بدهد اما گذشته از اين موارد، بررسي ها نشان داده که اغلب خانم ها در اين محدوده سني، دوست دارند با مرداني که تا 5 سال از آنها کوچکترند ازدواج کنند.

دسته پنجم: بالاي 55 سال: مرد بايد جوک بگويد
خانم ها در اين محدوده سني به دنبال دلخوشي مي گردند و دوست دارند با کسي زير يک سقف زندگي کنند که خستگي شان را بگيرد و حالشان را خوب کند. از نظر زني که بيشتر از 55 سال دارد، همسر ايده آل بايد:
- باهوش باشد.
- ارزش هايش مشابه ارزش هاي او باشد.
- شوخ طبع و سرگرم کننده باشد.
حال خوب براي اين گروه از خانم ها حرف اول را مي زند. به همين دليل ازدواج با مردي که احساس مشابهي با آنها دارد و با شوخ طبيعي هايش خانه را شاد و سرشار از هيجان مي کند، مي تواند اميدي دوباره را به زنگي شان بياورد.
گذشته از تمام اين موارد، خانم ها در اين محدوده سني هنوز هم به رابطه زناشويي اهميت مي دهند و چهل و پنج درصد آنها معتقدند چنين رابطه اي، يکي از موضوعات مهم بعد از ازدواج است.

نام نظردهنده:
پست الکترونیک:
متن نظر: *
نظرات شما:
1

سایر مقاله های ارسالی:
9 آبان 1395 اجتماعي 7 روش‌ استفاده از رسانه‌هاي اجتماعي در کلاس درس
9 آبان 1395 علمي دو داستان واقعي درباره ثروتمندترين و سخاوتمندترين مرد جهان
9 آبان 1395 علمي فايده هاي شگفت انگيز لبخند
9 آبان 1395 علمي چرا تايتانيک غرق شد؟
9 آبان 1395 علمي خواندني هاي جالب درباره آدم هاي معروف
9 آبان 1395 علمي پروسه نجات زندگي؛ توصيه هاي متحيرکننده يک پروفسور
9 آبان 1395 علمي 21 نابغه ايراني
1
Copyright © 2004-2008 Arya Youth Analysts Clup, All rights reserved.