صفحه اصلی درباره ما::ارتباط با ما
.
 
Skip Navigation Links
.
امکان عضويت براي تمام مخاطبان به عنوان خبرنگار افتخاري در سايت باشگاه خبرنگاران افتخاري آريا فراهم شد. خوانندگان محترم خبرگزاري آريا مي توانند با عضويت در باشگاه خبرنگاران افتخاري خبرگزاري آريا، اخبار خود را براي ما ارسال نمايند تا پس از بررسي و تاييد به نام ارسال کننده در سايت باشگاه منتشر شود.
متن مقاله

يادداشتي از زهرا شجاعي/حوزه مردانه سياست و نقش زنان
نویسنده: زهرا شجاعي
مترجم:
ارسال کننده: انتخاب سردبير
2 آذر 1394
 مشارکت سياسي زنان را مي‌توان يکي از معيارهاي رشد و توسعه‌يافتگي کشورها دانست. بااين‌حال، زنان در ايران چندان از حضور در مناصب مديريتي عرصه سياست، استقبال نمي‌کنند. براي درک بهتر لازم است مشارکت سياسي زنان را به دو سطح مشارکت توده يا عمومي و اليت يا نخبگان تفکيک کرد. با يک بررسي اجمالي، متوجه مي‌شويد زنان در فرايند پيروزي انقلاب اسلامي نقش بسيار مهمي ايفا کردند.

به همين دليل، نمي‌توان اين برآورد را داشت که ميزان مشارکت سياسي زنان ايران از سطح کشورهاي درحال‌توسعه منطقه پايين‌تر است، چنان‌که زنان در انتخابات‌هاي برگزارشده حضوري فعال داشتند. در انتخابات دومين دوره رياست‌جمهوري آقاي هاشمي که ميزان شرکت‌کنندگان به تفکيک جنس مشخص شد، از طريق ثبت ماشيني اين نتيجه به ‌دست آمد که درصد زنان شرکت‌کننده از مردان بيشتر بوده است. به نظر مي‌رسد زنان در ادامه احساس تعهد، وظيفه و نقشي که در تأسيس نظام جمهوري اسلامي ايفا کردند، در انتخابات به‌صورت گسترده شرکت مي‌کنند. فارغ از سطح مشارکت توده، مشارکت ديگري وجود دارد که به مشارکت نخبگان معروف است.

گروه زنان اليت، شامل نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، مديران ارشد سياسي و مناصب مديريتي بالا مي‌شود. با قاطعيت مي‌توان گفت تعداد نمايندگان زن در مجلس شورا نسبت به دوران قبل از انقلاب اسلامي کاهش يافته است چنان‌که در آخرين دوره مجلس شوراي ملي، تعداد نمايندگان زن، 20 نفر بود. بااين‌حال، شاهد هستيد در اولين دوره مجلس شوراي اسلامي، تنها چهار خانم حضور داشتند. اوج تعداد نمايندگان زن در مجلس شوراي اسلامي، مجلس پنجم با 14 نماينده زن بود. شايد به محض ارائه آمار اين سؤال مطرح شود که چرا اين اتفاق رخ داده است؟ در پاسخ به اين سؤال بايد گفت حوزه سياست، حوزه‌اي مردانه‌ است. اين وضعيت تنها خاص ايران نيست و در تمام دنيا اين وضعيت حاکم است. در نظر بگيريد از يک‌سو سطح ريسک‌پذيري زنان از مردان کمتر است و از سوي ديگر اين عرصه، عرصه بي‌رحمي است.

به همين دليل، زنان به دليل روحيه خاص خود تمايل کمتري براي حضور در اين عرصه دارند؛ در نتيجه ميزان اعلام آمادگي زنان به اندازه مردان نيست. زنان براي حضور در اين عرصه‌ها نيازمند کار تشکيلاتي و حزبي‌اند. موفقيت در اين حوزه، بدون کار منسجم تشکيلاتي امکان‌پذير نيست. زنان ضمن طي‌کردن پلکان تدريجي سياست‌ورزي، بايد در احزاب حضور پيدا کنند. با وجود اين، ميزان بهره‌گيري احزاب از فکر و انديشه زنان اندک است. عامل سوم، عامل اقتصادي است. متأسفانه ورود به اين عرصه نيازمند برخورداري از توان مالي است. به‌هرحال، براي تبليغات و... توان مالي لازم است که زنان به دليل نداشتن توان مالي، از ورود به اين عرصه خودداري مي‌کنند. نقش زنان در خانواده ايجاب مي‌کند بيشتر در خانه حضور داشته باشند.

احساس مسئوليت و ضرورت تقبل اين مسئوليت‌ها، در برابر فرزندان، موجب مي‌شود تعارض نقشي شکل بگيرد. عامل مهم ديگر، تفکر مردسالارانه و برتري جنس مذکر و جدي‌نگرفتن نقش زنان از سوي مردان در قالب مديران ارشد است. اين تفکر موجب شده است ميزان بهره‌مندي احزاب و سازمان‌ها از انديشه زنان کاهش پيدا کند. به ‌عبارت ديگر، معيار شايسته‌سالاري نيست، بلکه مردبودن است. حتي اگر زنان در احزاب و فهرست‌هاي انتخاباتي جايگاهي پيدا کنند، اين کار به دليل رأي‌آوري صورت‌ مي‌‌گيرد و دراين‌ميان کمتر به شايستگي زنان توجه مي‌شود و نگاه ابزاري‌ است که موجب مي‌شود آن زن در فهرست جايگاهي پيدا کند. متأسفانه بسياري از مديران مرد، زنان را به دليل تجربه‌نداشتن از عرصه مديريتي حذف مي‌کنند.

در اين موارد گفته مي‌شود زنان تجربه ندارند و چون تجربه ندارند، مدير نمي‌شوند؛ پس تجربه کسب نمي‌کنند. درحالي‌که در ابتداي انقلاب، بسياري از مديران تجربه نداشتند و در طول سال‌ها تجربه‌اندوزي کردند. متأسفانه وقتي قرار است زني مدير شود، فهرست بلندبالايي از انتظارات مطرح مي‌شود، اما اين انتظارات اصلا درباره مردان مدنظر قرار نمي‌گيرد، چنان‌که بسياري از مديران مرد تجربه درخور توجهي ندارند. در توجيه اين موارد مي‌توان گفت يک نوع تبعيض درباره زنان وجود دارد که سبب شده زنان کمتر وارد اين عرصه شوند. به عبارت ديگر، درصد نمايندگان زن به مرد در مجلس، همان تعداد کانديداهاي مرد به زن است. هر چقدر تعداد کانديداهاي زن افزايش يابد، قدرت انتخاب زيادتر مي‌شود.

البته اين نکته را بايد مدنظر قرار داد که اين تکثر کانديداهاي زن، موجب خردشدن آرا نشود. ضرورت تحقق توسعه همه‌جانبه ايجاب مي‌کند از تمام توان افراد جامعه استفاده شود. نمي‌توان نيا‌زها و خواسته‌هاي نيمي از افراد جامعه را ناديده گرفت. به همين دليل، از اين سرمايه انساني بايد نهايت بهره را برد، بااين‌حال، غفلت از اين سرمايه انساني خسارت زيادي به جامعه وارد مي‌کند. اين واقعيت را بايد به رسميت شناخت که زنان ما تحصيل‌کرده‌تر و توانمندتر شده‌اند. مهم‌تر اينکه ميانگين سن ازدواج افزايش يافته است و بايد بيشتر از حضور زنان بهره گرفت.

 سرمايه انساني در صورت استفاده‌نشدن، بسترساز شکل‌گيري ناهنجاري اجتماعي مي‌شود که عواقب نامطلوبي به ‌دنبال دارد و حل اين ناهنجاري اجتماعي نيازمند به‌کارگيري سرمايه‌اي عظيم است. دولت اعتدال وظيفه دارد شعارهاي داده‌شده در حوزه زنان را محقق کند. معاونت زنان براي تحقق اين مهم بايد برنامه داشته باشد. به عبارت ديگر، معاونت زنان رياست‌جمهوري بايد برنامه منسجم ميان‌مدت و کوتاه‌مدت ارائه کند. از سوي ديگر بايد زنان را تشويق به حضور در انتخابات کرد و براي آنها برنامه توانمندسازي اجرا کرد. حتي مي‌توان صندوق حمايت از کانديداهاي زن را تأسيس کرد تا به کانديداهاي زن کمک کند يا مي‌توان لايحه‌اي را براي افزايش مشارکت سياسي زنان به مجلس تقديم کرد. هم‌زمان سازمان‌هاي دولتي بايد از توان مديران زن استفاده کنند. درنهايت بايد مجموعه‌اي از اقدامات فرهنگي، اقتصادي و سياسي اجرا کرد تا در زمان نه‌چندان‌دوري به اين رشد و توسعه‌يافتگي و مشارکت بالاي زنان در عرصه سياسي، دست پيدا کنيم.

رئيس مرکز مشارکت امور زنان دولت اصلاحات

(+) سرمقاله شرق


نام نظردهنده:
پست الکترونیک:
متن نظر: *
نظرات شما:
1

سایر مقاله های ارسالی:
9 آبان 1395 انديشه زندگي در حکم سلف سرويس است
2 آذر 1394 اجتماعي نوزادان معتاد در مجلس؛ روزانه چند معتاد در کشور متولد مي شود؟
2 آذر 1394 اجتماعي از دختران فراري و زنان در معرض خشونت تا کارتن خوابي با رنگ و بوي زنانه !
2 آذر 1394 اجتماعي معاون رئيس جمهور در امور زنان بيان کرد / حمايت از زنان براي استفاده از ظرفيت شرکت‌هاي دانش بنيان
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از هادي خانيکي/نسبت نابرابر مهارت‌ها و جايگاه زنان
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از شهيندخت مولاوردي /دولت اعتدال و اميد زنان
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از ابوالفضل شکوري/زنان مديراني معتدل تر از مردان
2 آذر 1394 اجتماعي انتقادات و پيشنهادات دکتر ناصر مهدوي/گفتمان اعتدال؛ از ارسطو تا روحاني
2 آذر 1394 اجتماعي روايت جلودارزاده از دومين نمايشگاه نقش آفريني زنان در توسعه پايدار/نقش زن ايراني در خروج از رکود پررنگ مي‌شود
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از دکتر مرتضي دهقان‌نژاد/زنان متنفذ دربار صفوي
2 آذر 1394 اجتماعي احمدپورنجاتي در دومين همايش ملي اعتدال/جاي خالي تفاهم مفهومي واژه اعتدال در بخش انديشه‌ورز جامعه
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از سعيد معيدفر، جامعه شناس/تحقق مطالبات زنان در گرو به کارگيري اهرم‌هاي فشار
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از علي محمد حاضري/مشارکت سياسي بانوان مطالبه‌اي زودرس
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از غلامرضا انصاري/حذف زنان از عرصه مديريت، محصول توسعه نيافتگي
15 مهر 1393 اجتماعي چرخه خواب چيست و چقدر خواب کافي است؟
14 مهر 1393 خواندني ها خوشبختي چه رنگيه؟
13 مهر 1393 خواندني ها شکم چاق بيمارتان مي کند
12 مهر 1393 اقتصادي اشتباهاتي که جهان را درگير بحران کرد
9 مهر 1393 مديريت 10 مهارت ارتباطي که بايد کسب کنيم
7 مهر 1393 علمي مراقبت از اعضاي بويايي و شنوايي
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
Copyright © 2004-2008 Arya Youth Analysts Clup, All rights reserved.